Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Willem Frederik Sinemus 1903 - 1987
Stroming : Nieuwe Haagse school
Titel : Abstracte compositie
Medium : Gouache en pencil op papier
Afmeting 64 x 46 cm. excl lijst ( incl lijst 85x103cm)
Gesigneerd : Links onder gedateerd Sinemus 87
Werk van Sinemus bevindt zich in twaalf Nederlandse musea en in tal van particuliere verzamelingen.
Onder meer in het Cobra Museum voor moderne Kunsten in Amstelveen en in de Rijkscollectie
In 1958 ontving Sinemus de Jacob Marisprijs voor de Schilderkunst in Den Haag. In die tijd ontstonden enkele meer monumentale schilderijen en maakte hij bijzondere werken in een combinatie van pastelkrijt en gouacheverf. Hij kreeg meer landelijke bekendheid en exposeerde in avantgarde galerieën als Galerie Waalkens in Finsterwolde, De Mangelgang in Groningen en Marktzeventien in Enschede. Na 1970 ging hij weer over op geometrische abstractie maar nu in een authentieke, persoonlijke vorm, waarbij een lyrisch aspect behouden bleef. Hiermee vond hij aansluiting bij de jonge generatie concrete kunstenaars. Opvallend waren zijn jeugdig elan en werkkracht tot op hoge leeftijd. Hij exposeerde jaarlijks recente werken in Galerie Het Kunstcentrum in Den Haag en kreeg in 1981 een expositie van recente tekeningen in het Gemeentemuseum in Den Haag. Zijn na-oorlogse werk werd in de jaren tachtig herontdekt en tentoongesteld bij Kunsthandel Leeman in Toldijk. Op 24 december 1987 overleed Sinemus, 84 jaar oud. In november 1988 organiseerde Galerie Tanya Rumpff in Haarlem een tentoonstelling van zijn werk
Elke ochtend wandelden Wim Sinemus en zijn vrouw gearmd naar de verfwinkel van Goedman in de Haagse Molenstraat. Daar kochten ze een vel papier, dat hij die dag beschilderde. En de volgende dag weer een ander.